FURNISHOW 2017 – jakość z nadzieją na przyszłość

Pierwsza edycja Targów Mebli i Wyposażenia Wnętrz FURNISHOW potwierdziła, że w kalendarzu targów jest miejsce na organizację na jesień w Warszawie wydarzenia skierowanego zarówno do profesjonalnej publiczności, jak i klientów ostatecznych, poszukujących meblowych i wnętrzarskich nowości i inspiracji. Organizator – Międzynarodowe Targi Poznańskie – zapowiada kontynuowanie tego projektu w przyszłym roku w znacznie większym zakresie.

Targi FURNISHOW 2017 odbywały się w warszawskim Centrum EXPO XXI od 26 do 28 października. Dwa pierwsze dni, czwartek i piątek, skierowane były do profesjonalistów z branży meblowej i dekoracyjnej, a także architektów i projektantów wnętrz i from użytkowych. Kluczowi klienci dysponujący największym potencjałem zakupowym mogli korzystać z bezpłatnego cateringu w zamkniętej strefie VIP. Ostatniego dnia, w sobotę targi licznie odwiedzili klienci detaliczni zainteresowani zakupem mebli i wnętrzarskich dodatków. Łącznie ekspozycje zwiedziło około 2000 osób.

Organizatorzy mieli w tym roku do dyspozycji jeden pawilon. Jednak choć ekspozycja była kameralna, to udało się zgromadzić na niej sporo ciekawych przykładów dobrego wzornictwa. Wystawa koncentrowała się szczególnie na produktach o wysokiej jakości wykonania i ponadprzeciętnych walorach użytkowych. Łącznie na targach swoje najnowsze kolekcje zaprezentowało blisko 70 firm i marek. Wśród wystawców byli zarówno producenci i dystrybutorzy mebli do mieszkań, jak i biur.

collage-2.jpg

Sporym zainteresowaniem cieszyły się klasyczne i stylowe meble znanych na całym świecie producentów z USA prezentowane przez firmę URBAN. Elegancją zachwycała kolekcja luksusowych mebli wypoczynkowych marki „SOFA4YOU” promowana podczas targów FURNISHOW przez firmę Chairconcept. Dużą ekspozycję przygotował dla zwiedzających lider "Rankingu Producentów Mebli Skrzyniowych", Fabryki Mebli FORTE. Na stoisku EkoMeble można było zapoznać się m. in. z ofertą znanej meblowej marki Klose, której firma jest oficjalnym stołecznym dystrybutorem. - Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej edycji – mówi Natalia Janiak, Kierownik ds. Marketingu EkoMeble. Swoim dizajnem uwagę zwiedzających zwracały na siebie piękne meble firmy IKER, która produkuje wysokiej klasy meble tapicerowane, przeznaczone do wnętrz mieszkalnych i publicznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także produkowane ręcznie, unikatowe i niepowtarzalne meble firmy Handicraft. Ofertę mebli pokojowych, kuchennych i systemowych uzupełniły kolekcje firmy Layman. Stylowe meble do rezydencji prezentowała firma Badi. Najbardziej fotogenicznym i najchętniej fotografowanym przez uczestników targów obiektem było kultowe krzesło Portuguese ROOTS, Alexandre'a Caldasa ze studia Around the Tree, nagrodzone w konkursie A'Design Award 2014. Poszukujący mebli dziecięcych mogli obejrzeć kolekcję polskiego producenta ekskluzywnych łóżek tapicerowanych dla dzieci i młodzieży, skrzyń na zabawki oraz puf, firmy LIL’ KID. Dizajnerską perełką były meble renomowanych zagranicznych marek Freifrau, Janua oraz Saba Italia. W kategorii mebli biurowych swoją najnowszą kolekcję przedstawił Nowy Styl - jedna z marek Grupy Nowy Styl, trzeciego największego producenta mebli biurowych w Europie. Bardzo zadowolona ze swojego udziału w targach FURNISHOW jest także firma Matdesign, dystrybutor włoskich płyt Cleaf oraz producent płyt akrylowych z połyskiem, MDF, a także frontów meblowych. Ekspozycję mebli uzupełniała bogata oferta dekoracji, firan, zasłon, narzut i galanterii stołowej prezentowana przez firmę Eurofirany.

Pierwszą edycję FURNISHOW rozświetliła Strefa Światła by Viva Light. Na tej unikatowej wystawie zaprezentowane zostanły innowacyjne lampy, obiekty i instalacje świetlne światowych marek, które w dziedzinie znakomitego wzorniczo oświetlenia oraz innowacyjnych technik mogą pochwalić się licznymi osiągnięciami. W specjalnie zaprojektowanej przestrzeni swoje nowości przedstawiły marki Vibia, Secto Design, Quasar, Pablo Design, Next, Lithoss, Lumini, Fontini, Emandes i Chors. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem architektów, projektantów wnętrz i inwestorów, a także szerokiej publiczności.

fotobueno_furnishow_27-10-2017-289.jpg

Duży ruch, zwłaszcza podczas dnia otwartego dla szerokiej publiczności, panował w Strefie #dekorada, w której architekci wnętrz oraz projektanci mebli i form użytkowych prezentowali swoje portfolio i ofertę.

img_20171026_111413.jpg

Ciekawostką był Tiny House - w dosłownym tłumaczeniu „malutki dom” - niewielki, całoroczny idealnie wyposażony domek, który można było zobaczyć na ekspozycji. To innowacyjne rozwiązanie, urzekające praktycznością i minimalizmem, dedykowane tym, którzy pragną własnego domu, bez konieczności wiązania się wieloletnim kredytem. „Udział w targach Furnishow był dla nas ogromnym sukcesem przede wszystkim ze względu na duże zainteresowanie Tiny House oraz pozytywny feedback, jaki uzyskaliśmy od uczestników. Podczas 3 dni targów domek odwiedziły setki osób, zostało zrobionych tysiące zdjęć, filmików, a my odbyliśmy niezliczone ilości rozmów, nawiązaliśmy ciekawe znajomości i usłyszeliśmy wiele propozycji współpracy. Od początku czuliśmy duże wsparcie organizatorów i czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję Targów FURNISHOW” – mówi Krystian Scheurer z Tiny House Company.

img_20171026_113808.jpg

Dni dla profesjonalistów

To nie tylko okazja, by na stoiskach poszukać inspiracji w aranżacji wnętrz, ale także możliwość uczestnictwa w ciekawych prelekcjach. Pierwszy dzień targów to „Office day”. Głównym tematem prelekcji tego dnia było nowoczesne projektowanie przestrzeni biurowych. Odpowiedzi na pytanie, jak powinno wyglądać miejsce pracy pozytywnie oddziałujące na komfort i wydajność pracownika, udzielili eksperci Nowego Stylu podczas prelekcji "Ergonomia krzesła to za mało. Jak od ergonomii krzeseł przechodzimy do wellbeingu w biurze i wellness w życiu?” Z kolei uczestnicy wykładu "Luksus w przestrzeni biurowej - czyli by Versace nie sprawił, że nie wiem na co patrzę" dowiedzieli się, jak projektować luksusową przestrzeń biznesową, by nie przekroczyć cienkiej granicy dobrego smaku. Wioletta Kulińska z kancelarii Magnusson swoje wystąpienie poświęciła prawnym aspektom ochrony marki. Gwiazdą tego dnia, była gość specjalny Alexandre Caldas z portugalskiego studia Around the Tree, który wciągnął widzów w swoją opowieść o odwadze w projektowaniu.

collage-3.jpg

Gościem specjalnym drugiego dnia targów był Michał Mazur, autor strony TrendNomad.com, dziennikarz, trendwatcher, nomada, który wygłosił wykład "Od Tokio po San Francisco. Trendy z targów dizajnu z całego świata". W piątek na scenie głównej FURNISHOW odbyła się także prelekcja Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli „Mobilność jako szansa podjęcia nowej ścieżki kariery”. W programie targów znalazły się także dwa warsztaty design thinking: „Workspace for tomorrow, czyli powierzchnie biurowe i komercyjne, które zachęcają do pracy” oraz „Home & life balance, czyli czego rzeczywiście chce Klient, a nie chce nam o tym powiedzieć”.

Sobota z wnętrzami na targach Furnishow

Jednym z głównych wydarzeń dnia dla szerokiej publiczności była prelekcja "Home staging jako sposób na szybkie zwiększenie wartości nieruchomości". Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak w kilku krokach przygotować lokal do sprzedaży lub wynajmu, by osiągnąć jak najlepszą cenę lub nie czekać miesiącami na klienta. Nie zabrakło też prelekcji prezentujących główne zasady aranżacji wnętrz mieszkalnych. Shop Doctor Marek Borowiński przedstawił zagadnienia koloru w aranżacji wnętrz. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali warsztaty kreatywne. Miłośnicy zieleni po zwiedzeniu ekspozycji mogli wziąć udział w warsztatach Wojciecha Wardeckiego „Ogrody w szkle”. Wnętrzarskich porad udzielali architekci i projektanci wnętrz uczestniczący w strefie #dekorada.

Wstecz

Partnerzy Medialni

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact