Meble RUST na wystawie w Muzeum Narodowym w Waszyngtonie

RUST, wieloletni i tegoroczny wystawca targów MEBLE POLSKA ze względu na osiągnięcia i zasługi w branży mebli kuchennych został zaproszony do udziału w wystawie MAKING ROOM: Housing for Changing America w Narodowym Muzeum Budownictwa w Waszyngtonie!

50-letia tradycja, ciągły rozwój i ekspansja na rynki zagraniczne sprawiły, że to właśnie RUST znalazł się w gronie firm z obszaru wyposażania wnętrz, które na terenie Muzeum stworzyły  pełnowymiarowe mieszkanie: The Open House. Zaprojektowana przestrzeń pod przewodnictwem włoskiego architekta Pierluigi Colombo idealnie ilustruje jak ważną rolę odgrywa wydajność i elastyczność w procesie tworzenia przestrzeni, tak, aby mogła być dostosowywana do potrzeb różnych członków rodziny na przestrzeni lat. Ponadto wystawa prezentuje najnowsze rozwiązania w designie i budownictwie, których zadaniem jest sprostanie rosnącym potrzebom mieszkaniowym Amerykanów. To również odpowiedź na zmieniające się trendy i wzrost zainteresowania nowatorskimi rozwiązaniami, mikro apartamentami, wspólnymi mieszkaniami czy trendem budowania przydomowych domków letniskowych.

Więcej niż kuchnia - RUST podczas MAKING ROOM: Housing for Changing America

W ramach udziału w wystawie, firma Rust odpowiadała za przygotowanie wnętrza kuchennego - najważniejszego pomieszczenie, miejsce gdzie zaczyna się DOM. To początek pięknej historii i 10-miesięcznej przygody, która nie byłaby możliwa bez partnerów wydarzenia: firmy Forner , ICA Polska, Miele Polska, Peka, Laminart i Blum.

making_room_at_the_national_building_mus

-To dla Nas ogromny zaszczyt, że to właśnie my stworzymy to najważniejsze pomieszczenie, które będzie pokazywać innowacyjne rozwiązania i prezentować najnowsze możliwości zmieniające kuchnie w niezwykłe miejsce - mówi Patryk Rust, współwłaściciel firmy.

Po kilku miesiącach złożonego procesu projektowania designerom firmy RUST pod przewodnictwem Marcina Fatygi (Rust CDO) udało się stworzyć wnętrze, które zostało zaakceptowane przez głównego architekta wystawy Pierluigi Colombo odpowiedzialnego za spójność całego wnętrza. Autorska kuchnia z jednej strony jest odpowiedź na rosnące potrzeby związane z funkcjonalnością, z drugiej podkreśla potrzebę indywidualizmu, implementowania nowoczesnych technologii i kreowania przestrzeni tak, aby mogły z niej korzystać różni użytkownicy na przestrzeni lat. Na szczególną uwagę zasługuje takie rozwiązanie jak system półwyspu, który poprzez zastosowanie lustrzanej nogi i zaawansowanego technologicznie systemu podnośników opuszcza się i podnosi do góry, dając możliwość dostosowania wysokości półwyspu do wysokości użytkownika kuchni. Wśród zaproponowanych rozwiązań nie zabrakło również takich rozwiązań jak: System niewidocznego zlewu, chowany TV, czy system niewidzialnej wagi.

- W zaproponowanym wnętrzu zależało nam na pokazaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, które mają znaczący wpływ na funkcjonalność kuchni i jej użytkowanie, z drugiej strony zdecydowaliśmy się na klasyczną formę i stonowaną kolorystykę, aby pokazać ponadczasowość, minimalizm i aktualność - dodaje Marcin Fatyga autor projektu, CDO w firmie RUST.

Patronat nad wystawą objęli m.in. American Society of Interior Designer – ASID (https://www.asid.org/about) i Wiencek Associates (http://www.wiencek-associates.com). Inauguracja 10-miesięcznej wystawy miała miejsce 14 listopada 2017 r.

RUST na targach MEBLE POLSKA 2018

Piękne, innowacyjne meble firmy RUST będziecie mogli podziwiać na tegorocznych targach MEBLE POLSKA w Poznaniu. Stoisko tego wystawcy znajdziecie w pawilonie 7 (numer stoiska 23).

dsc07503.jpg

Wstecz

Partnerzy Medialni

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact