Wirtualna Biblioteka projektu BaltSe@nioR

Pierwszy serwis internetowy, który daje dostęp do wiedzy eksperckiej i wyników badań dotyczących projektowania mebli dla seniorów jest już dostępny. Projektanci, producenci i praktycy branży meblarskiej mogą korzystać z niego za darmo. Utworzenie i rozbudowa narzędzia jest efektem prac realizowanych w ramach projektu BaltSe@nioR.

Z przyjemnością informujemy, że Katedra Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu  uruchomiła Wirtualną Bibliotekę projektu BaltSe@nioR. Jest to pierwszy serwis internetowy bazujący na wiedzy eksperckiej poświęcony tematyce projektowania dla osób starszych. W Wirtualnej Bibliotece publikowane są wyniki badań zrealizowanych w ramach projektu, a także kompleksowa bibliografia grona ekspertów z krajów regionu Morza Bałtyckiego zajmujących się zagadnieniami związanymi m.in. z potrzebami osób starszych, siłą nabywczą seniorów, warunkami mieszkaniowymi osób starszych, procesem projektowania, projektowaniem uniwersalnym, robotyką, biomechaniką, itp. Wszystkie materiały udostępnione w Wirtualnej Bibliotece są dostępne dla jej użytkowników bezpłatnie.

Biblioteka dostępna jest pod adresem: www.baltsenior.com

Projektanci i przedsiębiorcy mogą w Wirtualnej Bibliotece założyć swój profil bezpłatnie. Funkcjonalności obejmują możliwość załączania katalogu swoich produktów, portfolio, zdjęć z realizacji, filmów promocyjnych, a także zamieszczenie odnośnika do swojej strony internetowej.

Przez najbliższe trzy lata biblioteka ta będzie intensywnie promowana w krajach basenu Morza Bałtyckiego, korzystanie z niej może więc mieć dużą wartość promocyjną.

Wiedza udostępniana w ramach Wirtualnej Bibliotek podzielona została na następujące bloki tematyczne:

  • Dane demograficzne,
  • Seniorzy jako konsumenci: siła nabywcza, zachowania zakupowe,
  • Proces rozwoju nowych produktów,
  • Starzenie się organizmu ludzkiego,
  • Charakterystyka gospodarstw domowych seniorów,
  • Inteligentne meble.

Lista ta jest cały czas rozbudowywana.

Już wkrótce w Wirtualnej Bibliotece pojawią się m.in.

  • pliki z modelem 3D symulatora wieku. Pliki te będzie można pobrać bezpłatnie i wykorzystać do wydrukowania własnego kombinezonu symulującego wybrane ograniczenia ruchowe pojawiając się wraz z upływem lat,
  • zdjęcia i materiał storytelling, który przedsiębiorstwa będą mogły bezpłatnie wykorzystać do promowania wspólnych wartości charakteryzujących przemysł meblarski w krajach regionu Morza Bałtyckiego,
  • wyniki badań konsumenckich zrealizowanych na grupie 3000 seniorów, wskazujące najważniejsze problemy, z jakimi mierzą się osoby starsze w trakcie użytkowania mebli w gospodarstwie domowym.

Aby poznać wszystkie funkcjonalności biblioteki warto obejrzeć krótki filmik:

Partnerzy z Katedry Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w ramach transnarodowej współpracy stworzyli interesujący serwis internetowy, bazujący na wiedzy eksperckiej, w którym osoby zainteresowane tematyką projektowania dla seniorów będą mogły znaleźć partnerów biznesowych, ekspertów, wiedzę oraz inspiracje wspierające proces projektowania. Warto więc zalogować się do Wirtualnej Biblioteki.

Dodatkowo, aby wesprzeć działania realizowane w ramach projektu BaltSe@nioR można wypełnić krótką ankietę dotyczącą rozpoznania potrzeb firm w zakresie współpracy międzynarodowej. Link do ankiety znajduje się poniżej. Wypełnienie ankiety nie zajmie Państwu więcej niż 5 min.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ >>>

Wstecz

Partnerzy Medialni